Bosky Shoes

Bosky jsou v Česku (v obci poblíž Luhačovic) vyrobené barefoot sandály navržené s maximálním ohledem na funkci lidského chodidla a uživatelskou přívětivost. Většina materiálů je vyrobena na Moravě v blízkosti výrobny.

Na začátku byla jednoduchá kritéria - odolnost, univerzálnost, láska k sandálům a přesvědčení, že Bosky je to nejlepší. K tomu se přidalo několik let vlastního vývoje, desítky prochozených a roztrhaných podešví a popruhů, poctivě vyšlapané slepé uličky, i ten krásný pocit když vyběhnete ven v něčem, co už fakt dobře funguje. Protože funkce, o tu jde především. Nabídnout nekompromisní řešení obuvi s maximálním ohledem na naše chodidla. Bosky si prošly cestu až k produktu, který tvůrci s radostí používají a chtějí ho nabídnout i ostatním. Pojďte s Bosky objevovat nové možnosti a užít si svět tak trochu více „od podlahy“.
 

 

 
 
Odolnost
 • Sandály Bosky jsou odolné, ale ne za cenu zhoršených uživatelských vlastností.
Lehkost
 • Říká se, že kilo na nohách je jako 5 kilo na zádech. Na nohách je opravdu cítit každý gram. Snažíme-li se dosáhnou přirozených podmínek pro naše nohy, nejnižší možná váha je jednou z klíčových vlastností. Nejen, že nás lehounká bota neunavuje, také nás nenutí k špatným pohybovým návykům a při prudších pohybech se nepohazuje na chodidle. Nejlehčí modely Bosky Shoes se hravě vlezou pod 200 gramů na pár. To ocení nejen pohyboví puristé, ale také kdokoliv, kdo se rozhodne Bosky naložit do svého zavazadla.
Prostor
 • Bosky poskytují chodidlům téměř neomezený prostor a neomezují je v žádných funkčních osách. Především pak dávají chodidlům, díky jejich konstrukci, volnost v příčné ose, která je na chodidle při pohybu velmi aktivní.
Cit
 • Naše chodidla mají zhruba stejný počet nervových zakončení jako naše ruce, a přesto jsme si je zvykli zavírat do pevných necitlivých bot. Je to, jako bychom si dali na ruce tlusté rukavice, nebo svářečské brýle na oči. S našimi chodidly je to skoro stejné, jsou pro pohyb jako druhé oči, které jsme si ale dobrovolně zakryli. Umožněte vašim chodidlům znovu prozřít a vnímat tak svět kolem vás z trochu jiné perspektivy. Možná budete překvapeni, o co jste se doposud připravovali. Nejde ale jen o požitek, jde i o funkci. Naše chodidla nezbavená citu vnímají a reagují na terén mnohem rychleji a přirozeněji, pohyb se pak stává jistějším, bezpečnějším, intuitivnějším, a tedy i zdravějším. Vše totiž funguje, jak má, tak jak se po statisíce let vyvíjelo.
Uzemnění
 • Pro příznivce earthingu máme dobrou zprávu. Model Bare Conductive máme s vodivou úpravou na popruhu. Abyste ve spojení se zemí nebyli jen bosky ale i Bosky :).
Flexibilita
 • Ohebnost a schopnost přirozeně se přizpůsobit chodidlu v jakémkoliv jeho pohybu, to je základ zdravého pohybu i sandálů Bosky.
Přizpůsobivost
 • Máte atypický tvar chodidla? Delší palec? Ukazovák? Vysoký nárt? Širokou nohu? Nebo naopak úzkou? Bosky se vám díky přizpůsobitelnému tvaru podešve a plně nastavitelným popruhům přizpůsobí v téměř jakémkoliv případě.
Rychlé schnutí
 • Rychleji schne snad už jen bosé chodidlo. Rychleschnoucí vlastnost je výsadou především sandálů s umělou stélkou. Kožená stélka schne o něco pomaleji, ale i tak jde o usňový materiál, který vás nebude trápit po namočení půl dne.
Vzdušnost
 • Nezdá se to, ale nohy také potřebují dýchat. Jenom suchá kůže bude opravdu spokojená a zdravá. Dovolte i vašim nohám dýchat. předejdete tím mnoha možným problémům.
Univerzálnost
 • Na Boskách je to jedna z nejpřitažlivějších vlastností. Je jedno, jestli vyrazíte večer na koncert pod širým nebem, na procházku do lesa, nebo se vydáte na půlroční cestu kolem světa. Bosky jsou na to připravené, a co vy?
Předtvarování podešve
 • Tvarování odlišuje Bosky od ostatních barefoot sandálů. Univerzální předtvarování na sandálech se po chvíli nošení přizpůsobí přesně vaší noze a umožní vám tento typ obuvi používat opravdu naplno. Díky předtvarování sandál mnohem lépe a přirozeněji sedne na chodidlo a drží především při pohybu do stran. Díky tvarování jsou také popruhy v bezpečné vzdálenosti od země a vydrží tedy mnohem déle. Upnutí patního popruhu je výše než u klasických Huaraches sandálů. Způsobuje, že pásek nepadá z paty, drží tam kde má a Bosky lze díky tomu nosit poměrně "na volno" což je pro běžné nošení mnohem příjemnější.
Registrace do newsletteru

Do not miss special promotions and sales