MBX Massage Ball


The product has been discontinued
This product is currently not in our offer

Trigger Point
More from this brand


Description and parameters

The MBX Massage Ball is a great choice for anyone needing to release pain and stiffness in various body parts. Layered foam guarantees a good feeling while holding the ball.

MBX is made of harder foam than green MB1 and MB5 balls.

Here you can find more videos.

Parameters
Features Vegan
Color Red
Brand Trigger Point
Trigger Points (spoušťové body) jsou nejrozšířenějšími funkčními změnami u bolestivých poruch, které mohou být i vlastním zdrojem bolesti. Tyto změny nepostihují celý sval nebo svalovou skupinu, ale jen určitý snopec svalových vláken, kde nacházíme v různé míře zatuhlé body (uzlíky), vyznačující se zvýšeným napětím a bolestivostí. Klasicky myofasciální spoušťové body nalézáme nejčastěji přibližně ve středu délky vláken tvořících zatuhlý svalový snopeček. Úponové oblasti snopečku jsou namahány zvýšeným tahem, který je zdrojem lokálního mechanického přetížení pojivové tkaně úponových struktur. Takové napětí uvolňuje látky, které senzitivují lokální nocireceptory. Jakmile dojde ke ztuhnutí svaloviny a vytvoření spouštových bodů, přislušný sval se stáhne. Na dotek se jeví tvrdý a kompaktní. Ztrácí elasticitu a poddajnost. Zůstane-li stažený, postupem času může dojít ke zhoršení jeho prokrvení, což vede k přeměně části vláken na vazivo a ke ztrátě pružnosti.

Trigger Point Therapy dokáže bolest svalů a bolesti v souvisejících oblastech zmírnit. Navíc pomáhá obnovit elasticitu ve svalech a svalový rozsah. TPT produkty a metodika tlakové techniky jsou speciálně navrženy tak, aby tento záměr efektivně podporovaly.

Zobrazit více

Z kineziologickeho hlediska je velmi podstatné, že přítomnost trigger points ve svalu koresponduje se změnou dynamiky pohybu příslušné kloubně-svalové jednotky. Zatuhlý snopec kontrahovanych svalových vláken limituje rozsah pohybům kloubu v určitém směru. Tato vlákna se při aktivaci svalu stahují přednostně a ne ekonomicky přičemž příslušná čast svalu zároveň vykazuje jistě oslabení svalové sily.

Jak spouštové body vznikají? Všechno většinou začíná mechnickým poškozením nebo přetížením. Nejohroženější skupinou jsou aktivní lidé ve věku mezi 30 a 50 lety. Přitom zdaleka nemusí podat vrcholový sportovní výkon, aby se to stalo. Každý z nás si může poškodit sval i nečekaným dopadem při běžném skoku, spaním v nesprávné poloze, přílišným nápřahem při odehrání podání při tenise, nevhodným počítačovým nastavením, neuváženým zahradničením...

Rozlišujeme několik druhů spouštových bodů. Většinou se jedná o kategorii latentních spouštových bodů, vznikající v důsledku špatného držení těla, namožení, nadužívání, chronických onemocnění a opakujících se vzorců chování povahy emoční a tělesné. Latetní spouštové body vyvolávají ztuhlost a ochablost postižených svalů a limitují plný rozsah pohybu kloubů, jež tyto svaly ovládají. Tyto body nezmizí bez použití přímých uvolňovacích technik a snadno mohou přetrvávat ve svalech několik let. Vlivem mírného nadužití či nečekaného přetížení se z latentního spouštového bodu může stát aktivní spoušťový bod, který vytváří vzorec přenesené bolesti.

Aktivní spouštové body se často navracejií do latentního stadia samy, nicméně bez přímého ošetření nedojde k úplnému odstranění. Přenesené bolesti se mohou vyskytovat mnohdy i velice daleko od místa výskytu spoušťového bodu. Přenesené bolesti se vyskytují v charakteristických schématech a zónách. Z výskytu bolesti lze tak často vyvodit umístění spoušťového bodu. Spouštové body se ve svalu mohou vytvořit v případě, že tento sval leží v zóně přenesené bolesti vyvolané jinými aktivními spouštěcími body (satelitní spoušťové body).