Store Dejvice Mo-Fr 10-18h, Sa 10-14h, +420 223 013 609
Store Zlín Mo-Fr 11-18h, +420 771 133 793
Store Beroun Mo-Fr 12-16h, Sa 9-12h, +420 777 844 799


WINTER EDITION COFFEE SUNDAY BEANS Brazil 250g

Availability: Skladem

9.9 €

Přidat do oblíbených

Product description

WINTER EDITION COFFEE SUNDAY BEANS Brazil 250g

Detailní popis produktu

V oblasti Minas Gerais v Brazílii jsme pro vás objevili prvotřídní kávu s jemnou a vyváženou chutí. Pěstuje se v nadmořské výšce 1000 m n. m. V Evropě je tato 100% arabika novinkou. A náš příběh dodává její chuti další rozměr. Víte totiž, že s každým douškem této kávy pomáháte budování nové kávové plantáže v Ugandě.

Pomáhejme každým douškem kávy

SUNDAY BEANS Brazil

V oblasti Minas Gerais v Brazílii jsme pro vás objevili prvotřídní kávu s jemnou a vyváženou chutí. Pěstuje se v nadmořské výšce 1000 m n. m. V Evropě je tato 100% arabika novinkou. A náš příběh dodává její chuti další rozměr. Víte totiž, že s každým douškem této kávy pomáháte budování nové kávové plantáže v Ugandě.

SUNDAY BEANS Uganda

Kávu Uganda pro vás s největším nasazením sil připravujeme. Na plantáži, kterou jsme vybudovali ve vesnici Kiyebe v Ugandě, pečujeme o nové kávovníky. První úrodu očekáváme v roce 2021/22. Na budování plantáže a podporu místní komunity nyní přispíváte i vy. Jak? Každým nákupem kávy Brazil.

Kdo jsme

Jsme skupina lidí, které spojuje přátelství, společné hodnoty, nadšení pomáhat v misiích a snad také schopnost zapojit pro dobrou věc své okolí. Jádrem projektu SUNDAY BEANS jsou manželé Luboš a Markéta Fronkovi, Martin a Lucka Hubeňákovi, dále dva katoličtí kněží – Milan Polák, který působí na Slovensku a John Sunday z Ugandy.

Jak to všechno začalo

Příběh SUNDAY BEANS začal v roce 2013, kdy se Luboš zúčastnil jako dobrovolník misijní cesty do Ugandy s organizací Papežská misijní díla. Na pár týdnů se stal jeho domovem St. Paul´s Seminary Kyniamasika. Poznávání lidí v této africké zemi a také život seminaristů byly pro něj zážitkem a impulzem do dalších let.

Setkání s Johnem Sundayem

Z mnoha setkání a nových přátelství vzniklo jedno velmi silné, které přetrvává dodnes. A dokonce nese své ovoce. Je to přátelství s knězem Johnem, tehdejším studentem kněžského semináře. Krátce po ukončení teologických studií byl John svými představenými poslán udělat doktorát práv do Evropy, na univerzitu v Římě. Díky tomu bylo možné zařídit, aby mohl John trávit své volno návštěvami Luboše a Markéty. John se seznámil s mnoha rodinnými přáteli z Česka i Slovenska.

Naše příběhy se proplétají

Tady již do celého příběhu vstupuje Martin, zkušený manažer, s manželkou Luckou a kněz Milan, farář z Lubošovy rodné Nitry. Při dlouhých a zajímavých rozhovorech jsme často hovořili o životě v Ugandě a možnostech podpory tamních lidí.Lidé v Ugandě žijí v podmínkách, které jsou pro nás Evropany nepředstavitelné. Nemají elektřinu, pro vodu musí mnoho kilometrů pěšky, nemají léky a pouze velmi skromné jídlo. Přístup ke vzdělání je složitý. Placenou práci většinou nemají a živí se především tím, co se jim podaří vypěstovat na malých políčkách.

Pomáháme rodinám v Africe

Ze slov se staly činy a tak jsme začali posílat peníze na různé menší projekty na podporu života lidí z Johnovy rodné vesničky Kiyebe. Měli jsme radost, když se podařilo vybudovat nádrž na dešťovou vodu, potom malou včelařskou stanici. Nebo když jsme viděli vysvědčení dětí, kterým přispíváme na studium. Postupem času přišel Martin s tím, že bychom měli vymyslet plán, jak udržitelným způsobem zajistit lidem stálou práci. Podpořit start a rozvoj podnikání. Jedním z hlavních vývozních komodit Ugandy je káva. Proto jsme se o ni začali více zajímat. Velkým hnacím motorem se pro nás stal kněz Milan, který nás nenechá o dobrých věcech pouze snít, ale povzbuzuje nás je také dotahovat dále… 


Comments (0)

No reviewsName
Question
Registrace do newsletteru

Do not miss special promotions and sales

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.